+420 607 662 846 | +420 774 150 860
Burger menuBurger menu

Všichni si pamatujeme doby, kdy kámen opravdu nebyl pro každého a téměř nikdo si jej nemohl dovolit. Naším cílem (po našich vlastních strastiplných zkušenostech) bylo najít kámen, který by byl skutečně dostupný. Není totiž problém nakoupit kámen z „exotických“ destinací a nabízet ho zde k prodeji. Problém bude ale s jeho cenou a taktéž samozřejmě s jeho dostupností. Zároveň jsme se snažili najít kámen velice kvalitní a pevný, se kterým se dobře pracuje a má dlouhou životnost. Z tohoto důvodu balkánská rula, z toho samého důvodu řecká Kavala.

Nutno též dodat, že s  kamenem jsme začali kvůli našemu vztahu k horám a přírodě obecně. Měl to být skutečně kousek přírody, který si pořizujeme do svého domova, což pro nás vážně není jen heslem, ale smyslem celého našeho počínání. Proto v naší nabídce naleznete pouze přírodní produkty, a také produkty s minimem opracovaných a leštěných ploch.

Proč právě balkánská rula (gneiss)

Balkánská rula (gneiss) je dle našeho názoru neskutečně vhodným kompromisem mezi cenou materiálu a jeho kvalitou. A je bezesporu právem stále vyhledávanějším stavebním materiálem, který je vhodný kamkoliv – do městské aglomerace, na vesnici i do odlehlých lesních samot. Je vhodný jak do interiéru, tak exteriéru. Jedná se o relativně „mladou“ horninu. Tedy horninu obsahující velké množství zemitých a barevných sedimentů, které ji dokáží probarvit do rozmanitých odstínů barev.

Ve srovnání s ostatními přírodními kameny, jako jsou pískovec, vápenec, nebo rula těžená u nás, má balkánská rula řadu výhod:

Proč právě řecká KAVALA

…tvrdá, pevná, výborně opracovatelná, věčná, neloupe se, neláme se a skvěle se s ní pracuje – není více co dodat. Jedná se o jeden z nejkvalitnějších a nejtvrdších kamenů na trhu.

Důležité!!

Nutno dodat, že zejména v případě ruly obecně je velice zásadní kde a kým byla natěžena. Velice dlouho nám trvalo (a popravdě se stále učíme), než jsme našli dodavatele kvalitního kamene. Pokud Vám z vlastní zkušenosti můžeme poradit, než jakýkoliv kámen zakoupíte, chtějte znát jeho původ a také další věci. Je například veliký rozdíl mezi kamenem, který je natěžený v zimních nebo časně jarních měsících a kamenem, který se těží v měsících letních a podzimních. Někdy totiž můžete koupit kámen, který zcela neodpovídá standardům a takový kámen je v podstatě k ničemu. Věnujte tedy pozornost výběru svého prodejce. Toto je velice důležité, neboť tímto jsme si prošli i my, a právě proto:

– nekupujeme kámen od překupníků, ale kupujeme jej přímo z lomů nebo od ověřených dodavatelů, kteří mají na takové lomy vazby – toto je pro naši společnost velice zásadní,

– ručíme za kvalitu kamene, jeho třídění i paletování, a v případě opodstatněné reklamace, ke které samozřejmě dojít může, jsme vždy ochotni kámen vyměnit, popřípadě kompenzovat ztrátu,

– v neposlední řadě Vám rádi pomůžeme a poradíme s vhodností daného kamene tak, aby byl ve Vašem prostředí skutečně tam, kde být má.

Poslední důležitá věc a rada…přírodní kámen je nádherným produktem – je křivý, studený, občas se loupe, skoro vždycky Vám dojde, a je s ním docela dřina. Rozhodně není materiálem pro lidi, kteří chtějí z 25 m2 vytvořit 25 m2, rozhodně není pro lidi, kteří nemají v lásce barevnou a tvarovou rozmanitost a rozhodně není pro lidi, kteří nemají alespoň trochu otevřené srdce přírodě… 🙂

Katalog našeho sortimentu

Stáhněte si katalog námi nabízených kamenů a dalších produktů

Zobrazit katalog